Strony

czwartek, 21 kwietnia 2011

zmiana klucza produktu office 2010

Swego czasu - pisałem o tym, że Microsoft jest coraz bardziej pro-użytkownikowy. Coraz częściej widzę te ruchy nawet w tak z pozoru mało potrzebnych funkcjach jak - zmiana klucza produktu pakietu office. Dotychczas aby zmienić wprowadzony raz klucz Office 2003 czy 2007 - trzeba było, grzebać w rejestrze, "ściągać podejrzane aplikacje" (cytuje pierwsze linki z wyników wyszukiwania google), usuwać potwierdzenia aktywacji i zbędnie kombinować.
W MS Office 2010 - to jest proste - i w miejscu gdzie być powinno: Dodaj-usuń programy (bądź "Programy" w  Windows 7/Vista/2008) następnie przycisk "zmień" i tam już znajdziemy możliwość prostej zmiany klucza produktu.

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Najfajniejsze jest to ze ten mechanizm nie działa, przykład:

Kupiłem legalnie 3 notebooki z win7 pro 64 bit + 3 x licencja office 2010.

zainstalowałem wszystko na notebooku 1 i sklonowałem go na 2 kolejne.

W tych sklonowanych proces zmiany numeru office przebiega poprawanie, a na zakończenie gdy odpali się office'a, dostajemy piękny komunikat że wystąpił błąd jakiś (juz nie pamiętam w tej chwili).
Skończyło się na tym że officea musiałem odinstalować, ściągnąć ze stron M$ instalkę i zainstalowac na każdym z tych komputerów.

Chyba bym sobie strzelił w głowę jak miałbym się tak bawić z np. 100 sztukami. grrrrrrrrrr

Anonimowy pisze...

a ja dzisiaj rozmawiałem z pomocą techniczną Microsoft i Pan zapewniał mnie że nie ma takiej możliwości ;-) po czym przełączył mnie do działu handlowego - niech żyje MS

Anonimowy pisze...

Działa może dla nielegalnych kluczy nie nie działa ?

Marcin Rybak pisze...

dla nielegalnych nie miałem okazji sprawdzać, i zapewne nie będe miał okazji.
Działa dla legalnych - i aby rozszeżyć probilem z 1 komentarza - najlepiej nie aktywować 1 notebooka którego ma się zamiar klonować. Dodatkowo - również, nie powinno się aktywować windows 7.

Anonimowy pisze...

Wielkie dzieki !

Łukasz pisze...

Działa, dzięki!